אודות

לילך לוי

היוגה עבורי היא דרך. התמסרות אינסופית של הלב. שאילת שאלות וחיפוש ממקום של התבוננות וחקירה. צוהר ענק להקשבה, תקשורת וחיבור ביני לבין עצמי והסביבה, תשומת לב למילים, לפעולות ולתחושות שלנו ביום יום.

 

דרך היוגה אני לומדת מהו שחרור מרצונות והנאה מהדרך, איך להרפות ויותר לקבל, לאזור אומץ ולפתח חמלה אינסופית לעצמי ולאחרים. לומדת איך לנוע במרחב בלי אגו, עם הרבה הכרת תודה על מה שיש, אהבה וחיבור לאדמה ולטבע.

 

מוזמנים להתנסות ולגלות מסע עמוק של התמסרות וקשב של הלב.

רצף של חוויות, התנסויות, צמתים, החלטות ורגעים שהובילו אותי למקום בו אני נמצאת, וממשיכים להוביל אותי עד היום.

 

את חווית התנועה במרחב פגשתי כבר בגיל צעיר. כ-8 שנים רקדתי, יצרתי והופעתי במסגרות של הכשרת רקדנים בגעתון ובלהקת ורטיגו. המחול היה בשבילי כל עולמי.

 

לתרגול היוגה נחשפתי לראשונה בסטודיו של מירי וגלעד חרובי - שם מצאתי מרחב של שקט בתל אביב הסואנת והרועשת. התאהבתי. התרגול הוביל אותי למפגש יותר אינטימי עם הגוף והנשימה, ומכאן לחיפוש עצמי, הרבה שאלות וחקירה אינסופית בנבכי הנשמה והנפש. 

המשכתי לקורס מדריכים של מירי וגלעד (יוגה אשטנגה) ומשם להודו היקרה. בהודו השתתפתי במספר סדנאות, וכשחזרתי לארץ המשכתי לקורס מורים של שמעון בן אבי.

עם שמעון למדתי שנתיים יקרות מחיי, בהן חקרתי והתאהבתי עוד יותר.

השתלמתי בקורס מדריכים ליוגה לילדים אצל גיא דקל במרכז שיבננדה. לימדתי יוגה בגנים לגיל הרך ובאופן פרטי במשך שלוש שנים בסטודיו ברמת השרון.

במקביל נחשפתי למקצועות הטיפול – רפלקסולוגיה ופרחי באך במכללת ברושים בתל אביב שהעמיקו לי את החיבור בין הגוף לנפש.

במהלך הדרך, מתוך חקירה והעמקה בתרגול היוגה, הגעתי לתרגול הויניאסה יוגה - שם מצאתי תחושה נעימה של בית. תרגול זורם, מאתגר, מחזק ומשלב עבודה של דיוק ואליימנט עם הרפיה, רכות והרבה תנועה.

(לקריאה נוספת על השיטה לחצו כאן).

ב-2015 - 2018 פתחתי סטודיו ליוגה ברמת השרון, ניהלתי ולימדתי קבוצות של מבוגרים וילדים, סדנאות העמקה וסדנאות להורים וילדים. משמעות המילה "סאדהנה" בה בחרתי כשם לסטודיו – הינה ההתפתחות הרוחנית והגופנית שמתרחשת בעקבות תרגול קבוע של תשומת לב, מודעות אינסופית, הקשבה, נחישות והתמדה - כל אלו נאספים לארגז כלים בו אנו משתמשים גם בחיי היום יום. 

ב-2016 - 2017 השתלמתי והעמקתי את הידע באנטומיה וקינזיולוגיה של מערכת התנועה בקורס יציבה, תנועה וטיפול מוטורי אצל ד"ר גיל זולברג ואוהד אינטרטור. הטיפול מתאפיין בגישה אינטגרטיבית לשיפור דפוסי התנועה והיציבה הכוללת גם עבודה על יכולות מוטוריות (קורדינאציה, ויסות, תזמון, שיווי משקל, הפרדת תנועה ועוד).

ב-2018 השתלמתי בקורס של נגה וייס - בשיטת ין יוגה. בשיטה זו אנו מתחברים לתרגול יותר מדיטטיבי, שוהים בתנוחות זמן רב יותר מתרגול רגיל וההרגשה נפלאה פיזית ומנטלית. תרגול מכנס, מרגיע, משקיט ומרפא. 

במשך שנה זו עברתי השתלמויות, שיעורים וסדנאות שונות בנושא הריון ולידה עם הדס פרי, עינב פאיט, רויטל דהן ועדי גונן קויפר. כמו כן, פתחתי קבוצה בהנחייתי לתרגול מדיטציה.

ב-2019-2020 השתלמתי בקורס הוראה ליוגה לנשים בהריון ואחרי לידה אצל רויטל דהן-שבח. בקורס העמקנו ביציבה נכונה ובריאה לאישה, עקרונות הלידה הפעילה, ריקוד הלידה, שיקום קרקעית האגן והבטן בהריון ואחרי לידה.

בנוסף, המשכתי ללמוד יחד עם ד"ר גיל זולברג ואוהד אינטרטור בקורס המשך המיועד לבוגרי הקורס השנתי.

בין השנים 2018-2020, נחשפתי להוראה לקשישים במרכז יום בחדרה לחולי אלצהיימר ודמנציה - תרגול יוגה ותנועה על כיסא, עבודה על מוזיקה וקצב, תרגול של שיווי משקל ועבודה על יכולות פסיכומוטוריות.

כיום, אני מלמדת מבוגרים, ילדים ונשים בהריון בקבוצות ושיעורים פרטיים במושב נורדיה ואבן יהודה. מקיימת סדנאות לנשים אחרי לידה לשיקום וחיזוק הגוף.

אספתי בדרך הרבה כלים שתמכו בתרגול שלי וכלים להוראה משיעורים וסדנאות של נעמה פלד, מתי עזרתי, סיוונה קליגר, נגה ברקאי, מיכל עירוני פסטר, עדי פנחסי, דודו רווח, ד"ר גיל זולברג, אוהד אינטרטור, רויטל דהן-שבח ועוד. אני ממשיכה להשתלם בסדנאות העמקה בשיטות שונות כגון איינגאר, ויני-יוגה, שאדו יוגה, יוגה נשית, ויג'נאנה ומדיטציה.

אני מעריכה ומוקירה תודה לכל המתרגלים, האנשים והמורים שניכרים בדרכי במסע האינסופי.

באהבה,

לילך לוי