סדנאות יוגה, תנועה ומדיטציה

סדנאות הן תמיד הזדמנות נהדרת להעמיק בתרגול היוגה שלנו, בהיבט הפיזי, מנטלי ורוחני. זהו זמן של צלילה לעומקים שאנחנו לא מגיעים אליהם בשיעורים "הרגילים".

בסדנאות אני בוחרת נושא המעניין ומעסיק אותי כמורה וכמתרגלת בדרך היוגה ובחיי היום יום.

 

הנושאים נובעים מתוך היוגה סוטרות של פטנג'לי, כתבים עתיקים שנכתבו לפני יותר מאלפיים שנה. הסוטרות הן הבסיס והמקור לתרגול היוגה, שבמקורה פותחה כתרגול מנטאלי לייצוב ואימון התודעה. התרגול הגופני התפתח מתוך היוגה סוטרה, שכן תודעת האדם שוכנת בגוף הפיזי החווה כאב, סבל ומתח. על מנת לבחון את התודעה והנפש יש לשחרר את הגוף הפיזי מעומס, כך שנוכל לשבת במדיטציה בנינוחות וביציבות..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בסדנאות אנו מעמיקים במדיטציה, בפראנאיאמה (תרגילי נשימות), באסאנות (תנוחות), בכתיבה אישית ובחקירה פילוסופית מתוך הכתבים.

בהפסקת הצהריים מתקיימת ארוחה טבעונית וצמחונית משובחת. זהו זמן של קירבה, חיבור, התכנסות והעמקה...

המלצות מסדנאות קודמות:

גלי: "לילך יקרה, תודה על סדנה מרחיבת לב, מחשבה ונפש שהאירה בי כל כך הרבה אנרגיות טובות. תודה על העומק, ההשקעה, החשיבה והקסם שבו העברת את היום הזה".

אורנית: "לילך הרבה הרבה תודה. המפגש היה מלא בטוב ובתרגול מעצים.

למרות שאני לא בתוך היוגה, הטעימה הייתה נעימה ומשמעותית. הליווי שלך עדין, צנוע ומלא חום. אני בטוחה שתמשיכי ותצליחי ללוות ולגעת בעוד אנשים בדרך היפה שלך".

בר: "איזו סדנה! ממלאת, מעצימה ומשחררת. לילכי אין כמוך, יודעת לגעת במקומות הנכונים בגוף, בנפש ובנשמה ומביאה לאיזון, התבוננות ורוגע. הכל בזמנו, הכל מדויק.

ממליצה מאוד לכל מי שרוצה לחוות יוגה ממקום אחר, פנימי יותר, דרך התרגול הפיזי נפתחת אפשרות לפתוח את הלב, לגעת במקומות שמכווצים אותנו, להתבונן, להרפות, לנשום ולשחרר. תודה על השבת (שובע, ביטחון ותובנות...)".

חיים: "נהנתי מכל רגע היום בסדנה, מהחוויה והלמידה שאת מעניקה לנו כל פעם מחדש. תדעי, יש לך ידע עצום עם יכולת ענקית לתת למתאמנים שזה מקסים בעיני.

מקווה שיהיו עוד הרבה סדנאות המשך מרתקות. ושוב תודה גם לדניאל על הארוחה המפנקת.

את המורה שלי"

אלי: "לילך מורתי היקרה, תודה רבה על היום הנפלא שחווינו. היה יום מהנה ומחכים. הכל היה נהדר - התרגול, הנושאים שהעברת באופן כל כך מעניין ומובן עד שפתאום יש לי הרגשה שאולי אני מתחיל להבין משהו, ואפילו הדברים שבדרך כלל קשים לי כמו למשל דיון בקבוצות תרמו כל כך שלא הרגשתי שקשה לי, וגם המקום והארגון המצוין תרמו להפיכת היום להנאה אחת גדולה. אז תודה גדולה לך ותודה לדניאל על הארוחה המשובחת. ובהזדמנות זו תודה על כל השנה האחרונה שהיתה נפלאה ולקחה אותי למקומות שעוד לא העזתי לדרוך בהם עד היום."